Kupujemy bawełniane piżamy – jak oceniać ich jakość?

Wybierając piżamę zazwyczaj zwracamy uwagę na kolor, wzór i fason. Warto jednak pamiętać, że dokładne przyjrzenie się wykończeniu, szwom oraz strukturze materiału, gwarantują, że nowa piżamka posłuży nam przez dłuższy okres czasu.

Miękka w dotyku piżama daje poczucie komfortu podczas snu. Jednak ważne jest również, aby skóra swobodnie mogła “oddychać” a syntetyczne materiały np. poliester mogą temu przeszkodzić.
Dlatego też bawełniane piżamy cieszą się największą popularnością i to właśnie w ich przypadku należy zwrócić szczególną uwagę m.in. na miękkość, czy strukturę włókien.

Dobra jakościowo bawełna jest odporna na działanie wody, dlatego możemy często ją prać – nawet w wyższych temperaturach.
Producent, którego piżamy są wykonane z wysokogatunkowej bawełny z pewnością poda taką informację na metce lub w sklepie internetowym.
Jednak na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas zakupów bawełnianych piżam? Taki produkt będzie nieco droższy. Dotykając piżamy poczujemy, że jest gładka i przyjemna