GOTS – certyfikat potwierdzający jakość naszej bawełny organicznej

Dlaczego certyfikat GOTS jest dla nas tak ważny?

Mamy nadzieję, że dobrze już wiecie, iż jesteśmy świadomym producentem. Szyjemy w Polsce i jest to dla nas niebywale ważne, aby zapewnić naszym klientkom jak najwyższą jakość naszej kolekcji bielizny nocnej. Chcemy być wiarygodni. Z drugiej strony tylko certyfikowane tkaniny i dzianiny dają nam pewność.

Produkując kolekcję koszul ciążowych i do karmienia nie możemy narażać naszych klientek na zakup niebezpiecznych produktów.

Przecież to właśnie w koszuli nocnej przyszła mama spędza tak dużo czasu a ma ona styczność bezpośrednio ze skórą. Do tego po porodzie ma również kontakt ze skórą noworodka.

Co gwarantuje certyfikat GOTS?

Certyfikat ten gwarantuje, że nasze organiczne dzianiny zostały wyprodukowane i wydrukowane z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz praw pracowników. Certyfikat jest sygnałem, że wyróżniona nim firma przykłada ogromną wagę zarówno do kwestii środowiskowych, jak i społecznych.

Tekstylia organiczne najwyższej jakości

Certyfikacją objęte mogą być włókna, dzianiny, tkaniny oraz produkty końcowe, takie jak ubrania, akcesoria czy tekstylia domowe. Certyfikatem “Organic” objęte mogą być produkty składające się z co najmniej 95% certyfikowanych włókien ekologicznych. Produkty wytworzone z minimum 70% certyfikowanych włókien ekologicznych podlegają certyfikatowi “Made with (X%) organic”.

Restrykcyjne wymogi do spełnienia

Wyroby podlegające certyfikacji muszą być wolne od toksycznych barwników, metali ciężkich, formaldehydu oraz organizmów modyfikowanych genetycznie. Wszelkie dodatki muszą być biodegradowalne i zatwierdzone przez GOTS. Ubiegający się o certyfikat GOTS podmiot musi stosować swoją politykę ochrony środowiska, a papierowe lub tekturowe opakowania, metki i dodatki muszą być wykonane z materiałów z recyklingu.

Ekologiczna produkcja

Pochodzenie włókien podlegających certyfikacji GOTS musi być naturalne. Surowce powinny pochodzić z upraw prowadzonych metodami ekologicznymi. W procesie certyfikacji ogromną rolę odgrywa również odpowiednia gospodarka wodna. Posiadający certyfikat producenci muszą stosować oczyszczalnie oraz zamknięty obieg wody.