Dzianiny z konopii – kolekcja HEMP by Doctor Nap ekologiczne cudo

Każdy kto zna nasze kolekcje, wie jak ważna dla nas jest jakość i wysoki gatunek dzianin z których szyjemy nasze produkty.
Bielizna nocna jest wyjątkową gama produktów, która ma zapewnić naszym klientom nie tylko wygodę podczas snu, ale również pełne bezpieczeństwo i komfort ich skóry. Poszukujemy wciąż nowych rozwiązań i nowości jakie oferuje przemysł włókienniczy.

Włókno konopne, czyli jedno z najbardziej przyjaznych środowisku włókien. Jest odnawialne, bardzo mocne i oddychające. W naszej ofercie znalazły się bluza, spodnie, longsleeve oraz legginsy – wszystkie wykonane z wysokogatunkowej dzianiny z domieszką włókien konopnych.

Kolekcja HEMP by Doctor Nap

Zobacz kolekcję Hemp by Doctor Nap

Włókno konopne pozyskiwane jest z łyka rośliny Cannabis sativa. Historia konopi sięga 7000 – 8000 p.n.e. Początkowo roślina wykorzystywana była jako lekarstwo na gojenie ran i oparzeń oraz do produkcji prostej odzieży.

Tkaniny konopne są hipoalergiczne i nie podrażniają skóry.

Tkanina konopna stanowi naturalną ochronę przed promieniami UV i zapobiega poceniu się. Z każdym kolejnym użyciem mięknie a dodatkowo jest trwalsza i bardziej wytrzymała niż bawełna i jest odporna na bakterie.

Wygląda jak klasyczny len. Jeśli jest zmiękczana, w dotyku przypomina koszulę flanelową. Materiały konopne miękną z wiekiem i przy każdym praniu.

Podobnie jak len i bawełna, tkaniny konopne to świetny wybór na lato. Dobrze oddychają. Są idealne w ciepłym i wilgotnym klimacie, ponieważ są odporne na pleśń i pochłaniają wilgoć, a także  chronią przed słońcem.

Ale nie tylko jakość czyni konopie tak bardzo atrakcyjnym. Jej największa zaletą jest wpływ na środowisko.

Podczas gdy konopie są zbierane i przetwarzane podobnie jak inne tkaniny, takie jak bawełna, ich główną zaletą jest sama roślina konopna, która posiada dużo więcej zalet i właściwości.

Konopie zużywają około 5% wody potrzebnej do uprawy bawełny i dużo częściej mogą być zasilane deszczem. 

Konopie mogą rosnąć w prawie wszystkich warunkach glebowych, a w przeciwieństwie do bawełny (która wyczerpuje glebę z składników odżywczych), głęboko sięgające korzenie konopi chronią górną i dolną warstwę gleby. 

Konopie rosną gęsto, nie pozostawiając miejsca na chwasty i konkurujące z nimi rośliny i są mniej podatne na szkodniki, co oznacza stosowanie dużo mniejszych ilości pestycydów lub ich całkowity brak.

Wreszcie konopie rosną bardzo szybko, potrzebują tylko 120 dni do zbiorów. 

Konopie, z których powstaje dzianina, posiadają umiejętność pozyskania wody z wód gruntowych, przez co z reguły nie wymagają dodatkowego nawadniania. Z drugiej strony dostarczają glebie własne składniki odżywcze, które przywracają jej żyzność. Konopie są też odporne na działanie szkodników, dlatego przy ich uprawie nie ma konieczności stosowania środków ochrony roślin. To wszystko czyni hemp jednym z liderów w rankingu ekologicznych materiałów – tłumaczy Julia i dodaje, że hemp nie zużywa się tak jak inne materiały, z każdym praniem staje się bardziej miękki i wygodniejszy w noszeniu, a właściwości antybakteryjne i przeciwdrobnoustrojowe konopi pomagają utrzymać ubrania w czystości i pozwalają skórze oddychać.

© Diseño web imacreste

przeczytaj

Bride Collection – noc poślubna twoich marzeń

Bride Collection – noc poślubna twoich marzeń

Zbliżają się ciepłe wiosenno-letnie dni. I za chwilę nadejdzie sezon ślubny w pełni. Od wielu lat planowaliśmy zaprojektowanie wyjątkowej kolekcji bielizny nocnej dla Panny Młodej. To jasne, że najwięcej snu…

GOTS – certyfikat potwierdzający jakość naszej bawełny organicznej

GOTS – certyfikat potwierdzający jakość naszej bawełny organicznej

Dlaczego certyfikat GOTS jest dla nas tak ważny? Mamy nadzieję, że dobrze już wiecie, iż jesteśmy świadomym producentem. Szyjemy w Polsce i jest to dla nas niebywale ważne, aby zapewnić…

Muślin, och tak!

Muślin, och tak!

Organic muślin – bawełniana tkanina, która otuli Twoje ciało! Czy wiesz, że…? Muślin bawełniany to jedna z najdelikatniejszych i najczystszych tkanin. Luźny splot tego materiału oraz lekkość wpływa na niezwykłą przewiewność.…

Wyprawka dla maluszka

Wyprawka dla maluszka

Stworzenie idealnej wyprawki dla dziecka w dzisiejszych czasach graniczy z cudem. Postanowiliśmy stworzyć specjalnie dla naszych klientek, które kupują u nas koszule ciążowe i do karmienia kolekcję dla ich maluszków,…