Dzianiny z konopii – kolekcja HEMP by Doctor Nap ekologiczne cudo

Każdy kto zna nasze kolekcje, wie jak ważna dla nas jest jakość i wysoki gatunek dzianin z których szyjemy nasze produkty.
Bielizna nocna jest wyjątkową gama produktów, która ma zapewnić naszym klientom nie tylko wygodę podczas snu, ale również pełne bezpieczeństwo i komfort ich skóry. Poszukujemy wciąż nowych rozwiązań i nowości jakie oferuje przemysł włókienniczy.

Włókno konopne, czyli jedno z najbardziej przyjaznych środowisku włókien. Jest odnawialne, bardzo mocne i oddychające. W naszej ofercie znalazły się bluza, spodnie, longsleeve oraz legginsy – wszystkie wykonane z wysokogatunkowej dzianiny z domieszką włókien konopnych.

Kolekcja HEMP by Doctor Nap

Zobacz kolekcję Hemp by Doctor Nap

Włókno konopne pozyskiwane jest z łyka rośliny Cannabis sativa. Historia konopi sięga 7000 – 8000 p.n.e. Początkowo roślina wykorzystywana była jako lekarstwo na gojenie ran i oparzeń oraz do produkcji prostej odzieży.

Tkaniny konopne są hipoalergiczne i nie podrażniają skóry.

Tkanina konopna stanowi naturalną ochronę przed promieniami UV i zapobiega poceniu się. Z każdym kolejnym użyciem mięknie a dodatkowo jest trwalsza i bardziej wytrzymała niż bawełna i jest odporna na bakterie.

Wygląda jak klasyczny len. Jeśli jest zmiękczana, w dotyku przypomina koszulę flanelową. Materiały konopne miękną z wiekiem i przy każdym praniu.

Podobnie jak len i bawełna, tkaniny konopne to świetny wybór na lato. Dobrze oddychają. Są idealne w ciepłym i wilgotnym klimacie, ponieważ są odporne na pleśń i pochłaniają wilgoć, a także  chronią przed słońcem.

Ale nie tylko jakość czyni konopie tak bardzo atrakcyjnym. Jej największa zaletą jest wpływ na środowisko.

Podczas gdy konopie są zbierane i przetwarzane podobnie jak inne tkaniny, takie jak bawełna, ich główną zaletą jest sama roślina konopna, która posiada dużo więcej zalet i właściwości.

Konopie zużywają około 5% wody potrzebnej do uprawy bawełny i dużo częściej mogą być zasilane deszczem. 

Konopie mogą rosnąć w prawie wszystkich warunkach glebowych, a w przeciwieństwie do bawełny (która wyczerpuje glebę z składników odżywczych), głęboko sięgające korzenie konopi chronią górną i dolną warstwę gleby. 

Konopie rosną gęsto, nie pozostawiając miejsca na chwasty i konkurujące z nimi rośliny i są mniej podatne na szkodniki, co oznacza stosowanie dużo mniejszych ilości pestycydów lub ich całkowity brak.

Wreszcie konopie rosną bardzo szybko, potrzebują tylko 120 dni do zbiorów. 

Konopie, z których powstaje dzianina, posiadają umiejętność pozyskania wody z wód gruntowych, przez co z reguły nie wymagają dodatkowego nawadniania. Z drugiej strony dostarczają glebie własne składniki odżywcze, które przywracają jej żyzność. Konopie są też odporne na działanie szkodników, dlatego przy ich uprawie nie ma konieczności stosowania środków ochrony roślin. To wszystko czyni hemp jednym z liderów w rankingu ekologicznych materiałów – tłumaczy Julia i dodaje, że hemp nie zużywa się tak jak inne materiały, z każdym praniem staje się bardziej miękki i wygodniejszy w noszeniu, a właściwości antybakteryjne i przeciwdrobnoustrojowe konopi pomagają utrzymać ubrania w czystości i pozwalają skórze oddychać.

© Diseño web imacreste

przeczytaj

Majtki menstruacyjne Doctor Nap

Majtki menstruacyjne Doctor Nap

Każda z nas ma prawo czuć się dobrze w swoim ciele, a komfort podczas tych dni, jest szczególnie ważny. Majtki menstruacyjne zapewniają:✔️komfort i swobodę✔️skuteczną i niezawodną ochronę✔️trwałość i chłonność✔️lekkość i…

Karta Dużej Rodziny – Komfort i Oszczędności dla Wszystkich!

Karta Dużej Rodziny – Komfort i Oszczędności dla Wszystkich!

Witajcie na naszym blogu, drodzy czytelnicy! Dziś mamy dla Was ekscytującą nowość od Doctor Nap, która z pewnością sprawi, że Wasze noce staną się jeszcze bardziej komfortowe, a portfele odetchną…

Ciepłe piżamy dla par i rodzinek

Ciepłe piżamy dla par i rodzinek

Najlepsze Komplety Piżam na Prezent dla Bliskich: Razem Cieplej i Blisko Ciepłe, wygodne piżamy to nie tylko symbol relaksu, ale także doskonały prezent dla bliskich. Co może być jeszcze lepsze…

Bride Collection – noc poślubna twoich marzeń

Bride Collection – noc poślubna twoich marzeń

Zbliżają się ciepłe wiosenno-letnie dni. I za chwilę nadejdzie sezon ślubny w pełni. Od wielu lat planowaliśmy zaprojektowanie wyjątkowej kolekcji bielizny nocnej dla Panny Młodej. To jasne, że najwięcej snu…